Team Schedules - Boys U10 Silver
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Semi-Final Final


ALL A B


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A3 : Seattle United NE B09 Blue313310 3  6  10 
 A1 : Whatcom FC Ra - B09 White33118 2  7  11 
 A2 : Seattle United West B09 White03317 2  1  11 
 A4 : MVP Rapids B09 White00303 1  2  11 
 A5 : Cascade FC B09 White00000 0  -16  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : MIFC White B09333312 4  23  26 
 B2 : Seattle United SH B09 White13307 2  0  11 
 B5 : Crossfire Select B09 Blue (Cortes)00336 2  4  15 
 B3 : RSA Elite B09 Black10034 1  -8  5 
 B4 : Newport FC B09 Barca White00000 0  -19  3 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742802  Ridgecrest Elementary School  11:00 AM  W B2 vs B3Seattle United SH B09 White 1 vs.RSA Elite B09 Black1
 742792  TBD   --    --  A2 vs A3Seattle United West B09 White 1 vs.Seattle United NE B09 Blue5
 742801  TBD   --    --  B5 vs B1Crossfire Select B09 Blue (Cortes) 0 vs.MIFC White B095
 742791  Jeanne Hansen Park  03:00 PM  #2A A5 vs A1Cascade FC B09 White 1 vs.Whatcom FC Ra - B09 White5

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742794  Jeanne Hansen Park  10:00 AM  #2A A5 vs A2Cascade FC B09 White 0 vs.Seattle United West B09 White4
 742803  Eastgate Elementary  10:30 AM  10U B4 vs B1Newport FC B09 Barca White 0 vs.MIFC White B097
 742804  TBD   --    --  B5 vs B2Crossfire Select B09 Blue (Cortes) 0 vs.Seattle United SH B09 White5
 742793  Ravensdale  02:30 PM  2 A4 vs A1MVP Rapids B09 White 0 vs.Whatcom FC Ra - B09 White3

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742807  Ridgecrest Elementary School  09:30 AM  E B2 vs B4Seattle United SH B09 White 2 vs.Newport FC B09 Barca White1
 742797  Whitman MS  10:00 AM  1 A2 vs A4Seattle United West B09 White 4 vs.MVP Rapids B09 White3
 742808  Shaw Rd Elementary  01:30 PM  1 B3 vs B5RSA Elite B09 Black 1 vs.Crossfire Select B09 Blue (Cortes)5

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742796  Ravensdale  09:00 AM  2A A4 vs A5MVP Rapids B09 White 7 vs.Cascade FC B09 White0
 742795  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A1 vs A3Whatcom FC Ra - B09 White 1 vs.Seattle United NE B09 Blue1
 742806  Eastgate Elementary  12:00 PM  10U B4 vs B5Newport FC B09 Barca White 0 vs.Crossfire Select B09 Blue (Cortes)12
 742789  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  02 A1 vs A2Whatcom FC Ra - B09 White 2 vs.Seattle United West B09 White2
 742805  Island Crest Park  04:30 PM  10u-12u B1 vs B3MIFC White B09 5 vs.RSA Elite B09 Black0

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742800  Shaw Rd Elementary  01:00 PM  1 B3 vs B4RSA Elite B09 Black 3 vs.Newport FC B09 Barca White2
 742790  Ridgecrest Elementary School  03:30 PM  E A3 vs A4Seattle United NE B09 Blue 2 vs.MVP Rapids B09 White1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742799  Island Crest Park  01:30 PM  10u-12u B1 vs B2MIFC White B09 9 vs.Seattle United SH B09 White3
 742798  Ridgecrest Elementary School  02:00 PM  E A3 vs A5Seattle United NE B09 Blue 2 vs.Cascade FC B09 White1

Semi-Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742786  Starfire Complex  02:15 PM  11N Seattle United NE B09 Blue 1 vs.Seattle United SH B09 White0
 742787  Starfire Complex  02:15 PM  11S MIFC White B09 5 vs.Whatcom FC Ra - B09 White0

Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742788  Starfire Complex  10:45 AM  11S Seattle United NE B09 Blue 0 vs.MIFC White B092