Team Schedules - Boys U13 Gold
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Crossfire Select B06 Black (Meade)3317 2  3  7 
 A3 : Lake Hills Hurricanes B063036 2  4  7 
 A2 : Seattle United South B06 Blue0314 1  2  7 
 A4 : Southlake Select B06 Red0000 0  -9  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Bainbridge Island FC B06 Blue3339 3  9  13 
 B2 : LSDSC Blasters1304 1  6  12 
 B3 : NSC Kingsmen B06 White1012 0  -1  7 
 B4 : Seattle United NE B06 Blue0011 0  -14  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : NSC Knights B06 Green3036 2  5  6 
 C2 : Seattle United SH B06 Blue3306 2  4  7 
 C3 : Bellevue United FC Rivera B06 - BU130336 2  0  3 
 C4 : HSA Select B06 - Whitney0000 0  -9  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D3 : Cascade FC B06 Green0336 2  2  5 
 D1 : Seattle United West B06 Blue3036 2  2  3 
 D4 : Crossfire Select B06 Red (OCain)0303 1  -2  3 
 D2 : Kent United B06 Green3003 1  -2  3 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742878  Lakes High School  11:00 AM  1 B2 vs B3LSDSC Blasters 1 vs.NSC Kingsmen B06 White1
 742889  TBD   --    --  D4 vs D1Crossfire Select B06 Red (OCain) 0 vs.Seattle United West B06 Blue1
 742872  Genesee Park and Playfield  01:00 PM  Low A2 vs A3Seattle United South B06 Blue 1 vs.Lake Hills Hurricanes B062
 742877  Roosevelt HS  01:00 PM  1 B4 vs B1Seattle United NE B06 Blue 0 vs.Bainbridge Island FC B06 Blue5
 742884  Kellogg MS  01:00 PM  1 C2 vs C3Seattle United SH B06 Blue 3 vs.Bellevue United FC Rivera B06 - BU131
 742883  Walt Hundley  01:00 PM  1 C4 vs C1HSA Select B06 - Whitney 0 vs.NSC Knights B06 Green4
 742871  Maywood Middle  03:00 PM  1 A4 vs A1Southlake Select B06 Red 1 vs.Crossfire Select B06 Black (Meade)3
 742890  Petrovitsky Park  03:00 PM  2 D2 vs D3Kent United B06 Green 2 vs.Cascade FC B06 Green1

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742873  Perrigo Community Park  10:00 AM  2 A1 vs A3Crossfire Select B06 Black (Meade) 1 vs.Lake Hills Hurricanes B060
 742880  Lakes High School  11:00 AM  1 B2 vs B4LSDSC Blasters 10 vs.Seattle United NE B06 Blue1
 742886  Shoreline Center  11:30 AM  B-East C2 vs C4Seattle United SH B06 Blue 4 vs.HSA Select B06 - Whitney0
 742891  Ingraham High School  12:00 PM  S D1 vs D3Seattle United West B06 Blue 0 vs.Cascade FC B06 Green1
 742885  North Creek 4  02:30 PM  4 C1 vs C3NSC Knights B06 Green 0 vs.Bellevue United FC Rivera B06 - BU131
 742892  Kentridge  03:00 PM  1 D2 vs D4Kent United B06 Green 1 vs.Crossfire Select B06 Red (OCain)2
 742879  Bainbridge High School  03:45 PM  1 B1 vs B3Bainbridge Island FC B06 Blue 4 vs.NSC Kingsmen B06 White3
 742874  Georgetown  04:30 PM  1 A2 vs A4Seattle United South B06 Blue 3 vs.Southlake Select B06 Red0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742887  Ingraham High School  09:00 AM  S D1 vs D2Seattle United West B06 Blue 2 vs.Kent United B06 Green0
 742870  International School  10:30 AM  1 A3 vs A4Lake Hills Hurricanes B06 5 vs.Southlake Select B06 Red1
 742881  North Creek 2  11:00 AM  2 C1 vs C2NSC Knights B06 Green 2 vs.Seattle United SH B06 Blue0
 742869  Perrigo Community Park  11:30 AM  1 A1 vs A2Crossfire Select B06 Black (Meade) 3 vs.Seattle United South B06 Blue3
 742876  TBD   --    --  B3 vs B4NSC Kingsmen B06 White 3 vs.Seattle United NE B06 Blue3
 742882  Chinook Middle School  12:00 PM  West C3 vs C4Bellevue United FC Rivera B06 - BU13 1 vs.HSA Select B06 - Whitney0
 742888  Jeanne Hansen Park  12:00 PM  #1 D3 vs D4Cascade FC B06 Green 3 vs.Crossfire Select B06 Red (OCain)1
 742875  Battle Point Park  01:00 PM  2 B1 vs B2Bainbridge Island FC B06 Blue 4 vs.LSDSC Blasters1

Quarter Final - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683492  TBD   --    --  Cascade FC B06 Green 1 vs.Seattle United SH B06 Blue2
 683491  Marymoor Park  09:00 AM  5 Crossfire Select B06 Black (Meade) 3 vs.LSDSC Blasters0
 683494  Bothell High School  12:00 PM  HS NSC Knights B06 Green 2 vs.Seattle United West B06 Blue0
 683493  Battle Point Park  02:00 PM  2 Bainbridge Island FC B06 Blue 7 vs.Lake Hills Hurricanes B060

Semi-Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683489  Starfire Sports Complex  04:30 PM  3 Crossfire Select B06 Black (Meade) 4 vs.Seattle United SH B06 Blue0
 683490  Starfire Sports Complex  04:30 PM  4 Bainbridge Island FC B06 Blue 0 vs.NSC Knights B06 Green1

Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 683181  Starfire Sports Complex  01:00 PM  3 Crossfire Select B06 Black (Meade) 1 vs.NSC Knights B06 Green2