Team Schedules - Boys U13 Silver
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 2 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Rush Select B06 A333110 3  3  6 
 A5 : HSC Rainiers 06 (Godinez)03339 3  9  14 
 A4 : Kent United B06 White03036 2  2  10 
 A2 : MIFC Maroon B0630014 1  -3  7 
 A3 : Seattle United South B06 White00000 0  -11  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Seattle United West B06 White333312 4  12  14 
 B2 : WS Raptors FC 06-Romas30306 2  -2  8 
 B3 : Newport FC B0600000 0  -10  5 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Seattle United SH B06 Black30339 3  6  8 
 C1 : MVP Rapids B06 White13307 2  3  5 
 C3 : Crossfire Select B06 White (Cruz)10001 0  -9  0 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742909  Perrigo Community Park  12:00 PM  1 C3 vs C1Crossfire Select B06 White (Cruz) 0 vs.MVP Rapids B06 White0
 742903  Newport Hills Park  03:00 PM  1 B3 vs B1Newport FC B06 1 vs.Seattle United West B06 White3
 742896  Islander Middle School  04:30 PM  MS A2 vs A3MIFC Maroon B06 3 vs.Seattle United South B06 White1
 742895  Walt Hundley  04:30 PM  1 A5 vs A1HSC Rainiers 06 (Godinez) 0 vs.Rush Select B06 A1

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742898  Starfire Complex  10:30 AM  4 A5 vs A2HSC Rainiers 06 (Godinez) 3 vs.MIFC Maroon B062
 742897  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 A4 vs A1Kent United B06 White 2 vs.Rush Select B06 A3
 742910  Einstein MS  02:00 PM  1 C2 vs C3Seattle United SH B06 Black 5 vs.Crossfire Select B06 White (Cruz)0
 742904  Walt Hundley  02:30 PM  1 B2 vs B3WS Raptors FC 06-Romas 2 vs.Newport FC B061

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742902  Genesee Park and Playfield  02:30 PM  Up A3 vs A5Seattle United South B06 White 2 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)7
 742901  Islander Middle School  04:00 PM  MS A2 vs A4MIFC Maroon B06 1 vs.Kent United B06 White5
 742905  Ingraham High School  04:30 PM  S B1 vs B2Seattle United West B06 White 4 vs.WS Raptors FC 06-Romas1
 742911  Ravensdale  04:30 PM  4 C1 vs C2MVP Rapids B06 White 1 vs.Seattle United SH B06 Black0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742906  Ingraham High School  09:00 AM  N B1 vs B3Seattle United West B06 White 5 vs.Newport FC B060
 742899  Kasch Park  11:00 AM  1 A1 vs A3Rush Select B06 A 1 vs.Seattle United South B06 White0
 742900  Petrovitsky Park  11:00 AM  2 A4 vs A5Kent United B06 White 0 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)4
 742912  Ravensdale  03:30 PM  4 C1 vs C3MVP Rapids B06 White 3 vs.Crossfire Select B06 White (Cruz)0

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742913  Marymoor Park  10:30 AM  2 C3 vs C2Crossfire Select B06 White (Cruz) 0 vs.Seattle United SH B06 Black1
 742907  Newport Hills Park  11:00 AM  1 B3 vs B2Newport FC B06 3 vs.WS Raptors FC 06-Romas5

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 742894  Garfield HS  11:00 AM  1 A3 vs A4Seattle United South B06 White
Forfeited Game
 0 vs.Kent United B06 White3F
 742893  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  1 A1 vs A2Rush Select B06 A 1 vs.MIFC Maroon B061
 742908  Walt Hundley  02:00 PM  1 B2 vs B1WS Raptors FC 06-Romas 0 vs.Seattle United West B06 White2
 742914  Shoreline Center  03:15 PM  A C2 vs C1Seattle United SH B06 Black 2 vs.MVP Rapids B06 White1

Quarter Final - Friday, January 25, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742681  Archbishop Murphy High School  07:15 PM  stdm Rush Select B06 A 3 vs.MIFC Maroon B060

Quarter Final - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742683  TBD   --    --  Seattle United West B06 White 6 vs.Kent United B06 White0
 742684  Shoreline Center  12:00 AM  A Seattle United SH B06 Black 4 vs.HSC Rainiers 06 (Godinez)2
 742682  Ravensdale  03:30 PM  3 MVP Rapids B06 White 5 vs.WS Raptors FC 06-Romas0

Semi-Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742685  Starfire Sports Complex  01:30 PM  3 Rush Select B06 A 4 vs.MVP Rapids B06 White0
 742686  Starfire Sports Complex  01:30 PM  4 Seattle United West B06 White 2 vs.Seattle United SH B06 Black1

Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 742687  Starfire Sports Complex  12:45 PM  4 Rush Select B06 A 1 vs.Seattle United West B06 White2