Team Schedules - Boys U15 Div A
       


Advancing to Next Round: top 2 place team(s) from each Bracket and 0 Wildcards.

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final


ALL A B C D


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : HSC Rebano 04 (Lopez)333312 4  24  27 
 A5 : WA Timbers 04B White 103137 2  -2  9 
 A2 : NSC B04 Black Impact30306 2  -2  13 
 A3 : Cascade FC B04 Green01034 1  -9  6 
 A4 : MVP Rapids B04 Navy00000 0  -11  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : Bainbridge Island FC B04 Blue313310 3  13  15 
 B2 : Seattle United SH B04 Blue33309 3  3  9 
 B3 : UP United 04 Blue03137 2  6  11 
 B4 : Lake Hills Tigers B0403003 1  -6  6 
 B5 : Irish Spartans - BU1500000 0  -16  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C1 : HSA Select B04 - Van Landeghen331x7 2  11  14 
 C2 : Bellevue United FC Harkenrider B04 - BU15331x7 2  7  12 
 C4 : Newport FC B04 Barca003x3 1  -2  5 
 C3 : RSA Elite B04 Black000x0 0  -16  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : Crossfire Select B04 Ham131x5 1  1  5 
 D2 : Seattle United West B04 Blue031x4 1  0  5 
 D4 : FME Xtreme 04 - Hemphill103x4 1  2  6 
 D3 : Southlake Select B04 Red300x3 1  -3  4 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741723  North Creek 1  11:00 AM  1 A2 vs A3NSC B04 Black Impact 5 vs.Cascade FC B04 Green1
 741722  Harmony Sports Complex  01:00 PM  9 A5 vs A1WA Timbers 04B White 1 0 vs.HSC Rebano 04 (Lopez)5
 741733  Shoreline Center  03:00 PM  A B2 vs B3Seattle United SH B04 Blue 3 vs.UP United 04 Blue2

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741724  Ravensdale  09:00 AM  4 A4 vs A1MVP Rapids B04 Navy 1 vs.HSC Rebano 04 (Lopez)6
 741749  Loyal Heights  09:30 AM  1 D2 vs D3Seattle United West B04 Blue 1 vs.Southlake Select B04 Red2
 741725  Harmony Sports Complex  11:00 AM  8 A5 vs A2WA Timbers 04B White 1 5 vs.NSC B04 Black Impact3
 741734  International School  12:30 PM  1 B4 vs B1Lake Hills Tigers B04 1 vs.Bainbridge Island FC B04 Blue6
 741748  Surprise Lake Middle School  02:00 PM  1 D4 vs D1FME Xtreme 04 - Hemphill 1 vs.Crossfire Select B04 Ham1
 741742  Newport Hills Park  03:00 PM  1 C4 vs C1Newport FC B04 Barca 0 vs.HSA Select B04 - Van Landeghen3
 741743  Wilburton Park  03:15 PM  1 C2 vs C3Bellevue United FC Harkenrider B04 - BU15 6 vs.RSA Elite B04 Black2
 741735  Kasch Park Sports Complex  04:30 PM  3 B5 vs B2Irish Spartans - BU15 2 vs.Seattle United SH B04 Blue4

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741728  North Creek 1  11:00 AM  1 A2 vs A4NSC B04 Black Impact 4 vs.MVP Rapids B04 Navy0
 741750  Perrigo Community Park  11:30 AM  1 D1 vs D3Crossfire Select B04 Ham 3 vs.Southlake Select B04 Red2
 741745  Chinook Middle School  12:00 PM  West C2 vs C4Bellevue United FC Harkenrider B04 - BU15 4 vs.Newport FC B04 Barca1
 741744  Delridge Playfield  12:30 PM  Nort C1 vs C3HSA Select B04 - Van Landeghen 9 vs.RSA Elite B04 Black1
 741729  Jeanne Hansen Park  12:45 PM  #2 A3 vs A5Cascade FC B04 Green 2 vs.WA Timbers 04B White 12
 741739  Curtis High School  01:00 PM  1 B3 vs B5UP United 04 Blue 4 vs.Irish Spartans - BU150
 741751  Ingraham High School  02:30 PM  N D2 vs D4Seattle United West B04 Blue 3 vs.FME Xtreme 04 - Hemphill2

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741727  Tahoma High School  09:00 AM  1 A4 vs A5MVP Rapids B04 Navy 1 vs.WA Timbers 04B White 12
 741736  Battle Point Park  09:00 AM  1 B1 vs B3Bainbridge Island FC B04 Blue 1 vs.UP United 04 Blue1
 741726  Walt Hundley  10:30 AM  1 A1 vs A3HSC Rebano 04 (Lopez) 7 vs.Cascade FC B04 Green1
 741747  Foster High School  11:00 AM  HS D3 vs D4Southlake Select B04 Red 0 vs.FME Xtreme 04 - Hemphill3
 741737  International School  12:30 PM  1 B4 vs B5Lake Hills Tigers B04 4 vs.Irish Spartans - BU150
 741740  Delridge Playfield  12:30 PM  Sout C1 vs C2HSA Select B04 - Van Landeghen 2 vs.Bellevue United FC Harkenrider B04 - BU152
 741746  Perrigo Community Park  01:00 PM  2 D1 vs D2Crossfire Select B04 Ham 1 vs.Seattle United West B04 Blue1
 741741  Sparks Stadium  05:00 PM  Stdm C3 vs C4RSA Elite B04 Black 0 vs.Newport FC B04 Barca4

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741738  Shoreline Center  03:00 PM  A B2 vs B4Seattle United SH B04 Blue 2 vs.Lake Hills Tigers B040
 741732  Kasch Park  03:30 PM  1 B5 vs B1Irish Spartans - BU15 0 vs.Bainbridge Island FC B04 Blue6

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 741720  Walt Hundley  10:00 AM  1 A1 vs A2HSC Rebano 04 (Lopez) 9 vs.NSC B04 Black Impact1
 741721  Jeanne Hansen Park  10:00 AM  #2 A3 vs A4Cascade FC B04 Green 2 vs.MVP Rapids B04 Navy1
 741731  Curtis High School  11:00 AM  1 B3 vs B4UP United 04 Blue 4 vs.Lake Hills Tigers B041
 741730  Battle Point Park  11:45 AM  1 B1 vs B2Bainbridge Island FC B04 Blue 2 vs.Seattle United SH B04 Blue0

Quarter Final - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741627  Battle Point Park  12:00 PM  2 Bainbridge Island FC B04 Blue 3 vs.WA Timbers 04B White 11
 741628  Delridge Playfield  12:30 PM  Sout HSA Select B04 - Van Landeghen 1 vs.Seattle United West B04 Blue2
 741625  Delridge Playfield  02:15 PM  Sout HSC Rebano 04 (Lopez) 5 vs.Seattle United SH B04 Blue0
 741626  Marymoor Park  03:00 PM  2 Crossfire Select B04 Ham 2 vs.Bellevue United FC Harkenrider B04 - BU151

Semi-Final - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741629  Starfire Sports Complex  03:00 PM  1 HSC Rebano 04 (Lopez) 6 vs.Crossfire Select B04 Ham0
 741630  Starfire Sports Complex  03:00 PM  2 Bainbridge Island FC B04 Blue 5 vs.Seattle United West B04 Blue0

Final - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 741631  Starfire Sports Complex  11:45 AM  2 HSC Rebano 04 (Lopez) 3 vs.Bainbridge Island FC B04 Blue2